Zuzana Vlčeková

Zuzana Vlčeková

Zuzana Vlčeková je objevem slovenské jazzové scény. Její univerzální hlasový projev, nádherně znějící hlas v altové poloze tryskající do průzračného otevřeného tónu ve vyšších polohách si posluchači v ČR i na Slovensku oblíbili. V jejím zpěvu a jazzovém cítění se promítla i inspirace Ellou Fitzgerald. Zuzana pochází ze středoslovenského města Prievidza. Tam navštěvovala od šesti let Základní uměleckou, kde navštěvovala hodiny sborového zpěvu a tance. Velikým překvapením pro rodinu bylo přihlášení se do mísntí soutěže amatérských zpěváků, kterou Zuzana s přehledem vyhrála. To bylo Zuzaně teprve 15 let a začala její hudební kariéra. Soutěží od té doby přibylo.

Stala se vítězkou celoslovenské soutěže „ Francúzská pieseň “, mezinárodní soutěže „ Zlatá Črievička “ nebo „Novou tváří Slovenského jazzu“, kterou každý rok uděluje zpěvák Peter Lipa. V té době už Zuzana studovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, nejdřív obor populární a muzikálový zpěv u paní profesorky Jany Novákové a pak zpěv jazzový u Filipa Gondolána. Velkým přínosem byl taky výměnný pobyt v jazzové akademii Dortmund, které se Zuzana zúčastnila. V průběhu studia spolupracovala s Big Bandem Neratovice, v kapele Emotions a nebo vystupovala se svým triem. Koncertovala také v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Po účinkování v “ Česko hledá Superstar”, kde se probojovala do semifinále, se rozhodla přijmout zahraniční angažmá. Díky němu si mohla zazpívat skoro všude na světě od Karibiku až po Asii.

V současné době působí v Praze, zpívá se svým doprovodným triem a spolupracuje s Golden Big Band Prague. Věnuje se také pedagogické činnosti. Její největší inspirací je zpěv a muzikálnost Elly Fitzgerald. Vzhlédla se také v Dee Dee Brigdewater pro její dravost a dokonalost. Mezi další oblíbené umělce patří Randy Crawford, Whitney Houston, Ledisi, Kim Burrell, Michael Jackson a Sarah Vaughan a také instrumentalisté jako Charlie Parker.přejít na oficiální stránky

Fotky účinkujícího

Videa