O festivalu

Ve velmi podobné atmosféře jako loni, možná s malinko lepší letní vyhlídkou, připravujeme už 22. ročník CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDU!

Zatím není úplně jasné, co a jak se ještě změní nebo může změnit k lepšímu, ale i horšímu do termínu našeho festivalu. Datum našeho rozhodnutí se ale naplnilo a my jsme se rozhodli v dočasné euforii 22. ročník festivalu uspořádat. 


CO VŠECHNO NABÍDNE 22. ROČNÍK CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDu?

Po dvou letech na jevišti znovu přivítáme Petera Lipu s jeho dokonale fungujícím bandem. Po několika letech se znovu představí zlínský F dur Jazzband se Zuzkou Sapárovou a Rolandem Hamajem. Jejich speciálním hostem bude v Uherském Hradišti Bára Basiková.

Naopak zcela novou tváří na festivalových jevištích budou ostravští Point of Few, kteří dodají energii a multižánrový přesah. A nakonec zbývají 2 Towers Hulu Jazz. Ti přivezou jazzovou klasiku, swing a maličko je okoření šansonem a muzikálem. Poslední slovo na festivalu bude tradičně patřit ženě, sobotní Afterparty v Kyjově bude v režii DJ Magdaleny Happyfeet

A je možné, že ještě poskládáme nějaké regionální sestavy pro další doprovodné akce.

Program festivalu zahrnuje celkem 8 produkcí ve čtyřech městech (Uh. Hradiště, Kyjov, Zlín a Hodonín). Uskuteční se dva hlavní koncerty, tři koncerty v režimu „Víno a jazz“, jedno jamování, jedna odpolední svačinka a jedna tradiční jazzová snídaně.