O festivalu

CZ&SK HELLO JAZZ WEEKEND vznikl zcela spontánně a neplánovaně na půdorysu jednorázové letní akce v červenci 2000. Postupně se z něj stala nedílná součást nejdříve jen uherskohradišťského "kulturního léta", později se festival stěhoval do Hodonína, Veselí nad Moravou, Napajedel, Zlína a Kyjova. Nakonec se hlavní pořadatel, společnost J. D. Production, spojil po velmi dobrých zkušenostech s Jazz Klubem Kyjov a v této kooperaci funguje festival několik posledních let.  Z původního formátu festivalu - jazz a výtvarné umění - postupně zůstala jen hudební část. Hlavními festivalovými městy jsou Uherské Hradiště a Kyjov, partneři doprovodných koncertů jsou ve Zlíně-Malenovicích.


JAKÝ HUDEBNÍ PROGRAM NABÍDNE 20. ROČNÍK CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDu?

Po pěti letech si znovu zahraje v rámci hlavních koncertů v Uherském Hradišti a v Kyjově Dan Bárta s triem Roberta Balzara, Peter Lipa se svým bandem a žánrově bude trochu vyčnívat produkce Slováckého komorního orchestru se sólistou Jiřím Pospíchalem. Česko-slovenský rozměr festivalu podtrhne účinkování Matúše Jakabčice CZ - SK Big Bandu.

Na koncertech Víno a Jazz se letos v Hradišti představí slovenská kapela Funny Fellows a v Kyjově si zahraje Latin Jazz Night. Na dalších doprovodných akcích se můžete těšit na uherskohradišťsko-pražské Jiné Trio, Duo P&Z, Petru Borovičkovou Trio a další regionální kapely.


KOMPLETNÍ PROGRAM:

17. 7. v 19:30    UH             Jiné Café                     Swingová tančírna           PETRA BOROVIČKOVÁ TRIO (Brno)

17. 7. v 19:30    Kyjov        Masarykovo nám.      Jam session                      MIX REGIONÁLNÍCH KAPEL

18. 7. v 19:30    UH            Jezuitská kolej            Víno a Jazz                        FUNNY FELLOWS (SK)

18. 7. v 19:30    Kyjov        Masarykovo nám.      Vino a Jazz                        LATIN JAZZ NIGHT (Zlín, Brno)

19. 7. v 16:00    Zlín           OC Centro Zlín            Jazzová svačinka             DUO P&Z (Procházka, Zatloukal)

19. 7. v 19:30    Kyjov        Masarykovo nám.      Swingová tančírna            FUNNY FELLOWS (SK)

19. 7. v 19:30    UH            Jezuitská kolej            Hlavní koncert                   DAN BÁRTA, PETER LIPA, SLOVÁCKÝ KOMORNÍ ORCHESTR

20. 7. v 10:00    UH            Jiné Café                     Jazzová snídaně               JINÉ TRIO

20. 7. v 19:30    Kyjov        Klub Nětčice               Hlavní koncert                   DAN BÁRTA, PETER LIPA, MATÚŠ JAKABČIC CZ-SK BIG BAND