Pozvánka na letošní festival je venku! Pátek 3. 5. 2024

Léto bez HELLO JAZZ WEEKENDU si v Uherském Hradišti, Kyjově a Zlíně už lze jen těžko představit. Letošní 25. ročník proběhne od čtvrtka 18. do soboty 20. července!


Poprvé se Jazz Weekend uskutečnil v roce 2000 jen v Uherské Hradišti. V budově Staré radnice v Prostřední ulici vystoupila domácí formace kolem zpěvačky Bětky Kobzové, brněnský bard a showman Laďa Kerndl, a také Peter Lipa, tehdy se svým bratislavským dixielandem.


Na 25. ročníku se na festivalové scéně představí celkem pět kapel a další regionální mix si zahraje v rámci pravidelného Jam session v Kyjově na náměstí.


Po mnoha letech zavítá na festival olomoucký dixieland HB Band s lídrem Igorem Hartmannem. Tato kapela s velkou energií a drajvem se postará o hudební část obou koncertů Víno a Jazz. Vinnou dramaturgii budou mít v Uherském Hradišti na starost znovu Vinaři Mařatice a v Kyjově to bude jako obyčejně několik vinařů, přátel Jazz Klubu Kyjov.


Hlavní koncerty představí dvě silné ženské interpretky a jednoho výjimečného mužského sólistu. Zpěvačka Yvonne Sanchez s mezinárodní doprovodnou kapelou se na festival vrací po mnoha letech, Mária Reháková sice s kapelou přiletí z Londýna, kde aktuálně působí, ale jejím domovem je Slovensko. Mužský element koncertů bude reprezentovat Ondřej Štveráček, kterého doprovodí česko-slovensko-americké trio.


Pavel Procházka poskládá svůj Band z muzikantů z Hradiště a Zlína a obstarají muzicírování v OC Centro Zlín Malenovice, ale především se postarají o neopakovatelnou atmosféru sobotní Jazzové snídaně v Cafe Colejní na Kolejním nádvoří v Uherském HradištiVstupenky na koncerty Víno a Jazz i na hlavní festivalové koncerty budou v předprodeji od 3. června 2024 v MIC Uherské Hradiště a Kyjov, a také na místě před koncerty.