Historie 2018

2018

Termín: středa 18. - sobota 21. července 2018

 

Na které účinkující se letos může jazzové publikum těšit? Všechny kapely na hlavních scénách reprezentují mezinárodní projekty. František Uhlíř, který se na festival vrací po mnoha letech, přivede vedle osvědčeného bubeníka Jaromíra Helešice ještě kytaristu Adama Tvrdého a především amerického zpěváka Lee A. Davisona. Další americkou sólistku představí na našem festivalu už dobře zavedený pianista Skip Wilkins (také USA). Mladá a talentovaná Amber Anne Emersonse se poprvé představí nejen českému, ale i evropskému publiku. Zbytek Skipovy kapely budou tvořit čeští a slovenští hudebníci. 
No a nakonec, ale zřejmě otevírat oba festivalové koncerty, bude band Martina Zbrožka. Ten by měl mít v kapele Luboše Šrámka, skvělého slovenského pianistu, na basu Jiřího Slavíka, bicí bude hrát Marek Urbánek a obsazení dechové sekce je zatím otevřené.

Na koncertech Víno a Jazz bude letos v Hradišti a Kyjově hrát americko-moravský mix pod vedením Skipa Wilkinse a na dalších doprovodných akcích si zahraje senická beat funková kapela Výkvet poezie.