Historie 2009

2009

Jubilejní 10. ročník CZ&SK HELLO JAZZ WEEKENDU se uskutečnil od čtvrtku 16. do soboty 18. července 2009. Úvodní koncert si zopakoval hodonínský sál Evropa, páteční zavítal tradičně do uherskohradišťské Reduty. Na obou koncertech účinkoval Laďa Kerndl, Peter Lipa a Elena Suchánková – Sonenshine. V Hradišti se tato sestava ještě rozrostla o pražskou street jazzovou formaci Bridge Band.

… od roku 2002 jsou pravidelnou součástí festivalu i výstavy slovenských výtvarných umělců. Ty mimo jiné představili Vojtecha Hanka, Juraje Poliaka, Ivana Köhlera, Róberta Bruna, Igora Benca, Karola Felixa nebo Milana Lukáče. Poslední výtvarnou tváří jazzu se stala vloni Eva Tkáčiková. Každé jméno představuje vážný pojem na současné slovenské výtvarné scéně… Po šesti letech se do Reduty také vrátil slovenský fotograf Vojtech Hank s novou kolekcí velkoformátových fotografií s jazzovou tématikou.

Jubilejní jazzový koncert ozdobila výstava nejznámějšího slovenského tvůrce komiksu Jozefa Gertliho Danglára /1962/. Je znám pro svůj nezaměnitelný styl, černý humor, dokonalou kresbu a smysl pro detail. Ilustruje slovenská a česká periodika, vystavuje po celé Evropě. Oceňována je zejména jeho politická karikatura.