Vilém Spilka Quartet

Vilém Spilka Quartet

Smíchejte jazz, folk a další současné vlivy, přidejte špetku experimentu, dochuťte zdejší melodikou a dostanete kapelu s názvem Vilém Spilka Quartet. Vědomé hudební kořeny členů kvarteta leží v pestré jazzové historii, ale ty podvědomé se derou na povrch stejně vehementně. A protože saxofonistu Radka Zapadla, basistu Vlastimila Trlla, bubeníka Martina Kleibla i kytaristu Viléma Spilku spojuje i záliba v improvizaci a přetváření zajímavého hudebního materiálu, logicky se potkávají v kapele, která jim dovolí jejich představu nezkresleně přivést na svět.

Kapela koncem roku 2016 vydala debutové album Podvod – písně Honzy Nedvěda na labelu Indies Happy Trails Records. Album Podvod zpracovává osm z nejznámějších Nedvědových hitů, jmenovitě titulní Podvod, Ptáčata, Růže z papíru, Stánky, Tulácký ráno, Zrnka, Na kameni kámen a Hejna včel.

Členové:

Vilém Spilka – kytarista pohybující se na české jazzové scéně od roku 1994. Dřívější úspěšné projekty Four Elements a KSZ Trio dnes plně vytěsnily kapely Two-Generation Trio, Vincenc Kummer Quartet a Vilém Spilka Quartet. Věnuje se i pedagogické práci na jazzové katedře JAMU v Brně.

Radek Zapadlo – skvěle etablovaný saxofonista s jedinečným zvukem, jehož záběr sahá od Unity Quartet, Two-Generation Tria či kvarteta legendárního kontrabasisty Vincence Kummera po projekty Michala Horáčka, Ondřeje Rumla, Mateje Benka či Miriam Bayle.

Martin Kleibl – vyhledávaný bubeník, jehož angažmá sahají od projektů jazzových (Bisaxuality), přes populární (Vojtěch Dyk & B-Side Band), až po klasické (OK Percussion Duo). Věnuje se i pedagogické práci na katedře bicích nástrojů na JAMU v Brně.

Vlastimil Trllo – vytížený basista, který vedle známého prostředí baskytary postupně objevuje i svět kontrabasu. Jeho služby vedle jazzmanů (Bisaxuality Mirka Veselého, Jiří Levíček) využívají i Jura Pavlica, Monika Bagárová či Zuzana Gamboa.

přejít na oficiální stránky

Fotky účinkujícího

Video