Daniel Bulatkin a Allison Wheeler

Daniel Bulatkin a Allison Wheeler

Daniel Bulatkin je nejmladším profesionálem na české jazzové scéně. Narodil se roku 1999 v Praze. Už ve svých 15-ti letech získal třetí místo v prestižní soutěži Pianista roku pořádané firmou PETROF. Účastnil se jako nejmladší soutěžící v historii. Třetí místo obhájil i roku 2016 v Rudolfinu, kdy se vítězem stal jeho pozdější učitel Vít Křišťan. Roku 2018 dostal individuální cenu za talent v soutěži Central European Jazz Competition v Brně. Daniel momentálně studuje bakalářský program na jazzové katedře pražské HAMU. V rámci studia měl možnost spolupracovat i se světoznámým saxofonistou Zhenyou Strigalevem (RU).

Spolupráce: Russ Spiegel (USA), Ben Tiberio (USA), Allison Wheeler (USA), Aviv Cohen (IL), Elon Turgeman (IL), Ruggero Robin (IT), Mike Gotthard (HU), Kornel Mogyoro (HU), Martin Valihora (SK), Robert Balzar, Yvonne Sanchez, Martina Bárta, Miriam Bayle, Luboš Soukup…

Za nejplodnější však považuje spolupráci s norským basistou Perem “Bass Viking” Mathisenem – spolu s ním začíná pravidelně koncertovat po Evropě s jazz&fusion megahvězdami jako např.: Ulf Wakenius (SWE; Oscar Peterson Quartet, Ray Brown trio), Gary Husband (UK; John McLaughlin, Allan Holdsworth); Gergo Borlai (HU; Steve Vai, Al DiMeola).
V prosinci měl premiéru Danielův nejnovější projekt, kde se jako sólisté představila světoznámá saxofonistka a dvojnásobná držitelka Grammy Tineke Postma (NL; Herbie Hancock, Wayne Shorter, Dianne Reeves…) a jeden z největších současných bubenických talentů Justin Faulkner (USA; Branford Marsalis, Kurt Rosenwinkel)…

Daniel v současnosti koncertuje s velmi kladně hodnoceným debutovým albem "The New Beginning" projektu B/Y Organism (ve spolupráci s ethno-fusion kytaristou Kirillem Yakovlevem), které představuje Daniela zejména jako hráče na Hammond B3. Zároveň připravuje k vydání dvě další CD. První z nich je produktem turné s britským virtuozem na altsaxofon mladé generace Tomem Smithem, druhé je projekt s nadanou americkou zpěvačkou Allison Wheeler. Danielova kompozice Lady of the Lake, zaranžovaná pro big band Andym Schofieldem, je nyní součástí repertoáru prestižní Jazz Dock Orchestra. V letech 2018-20 vyučoval na Mezinárodní konzervatoři v Praze. 


Allison Wheeler je moderní jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci a láskou pro kreativní výzvu. Allison zanechala školy výtvarného umění kvůli zájmu o jazz. Nedávno absolvovala s diplomem z jazzových studií na University of Northern Colorado, kde studovala pod Julií Dollison a uznávaným aranžérem a kapelníkem Kerrym Marshem. Roku 2018 získala cenu prestižního časopisu DownBeat za Vysokoškolského vokalistu roku a v kategorii Absolvent získala tři další ceny (2016, 2017, 2018) jakožto členka Vocal Lab – předního vokálního ansámblu univerzity. Allison měla tu čest vystoupit po boku hvězd jako New York Voices, Aubrey Logan a Vertical Voices na takových akcích jako Monterey Jazz Festival, Greeley Jazz Festival a každoroční Jazz Education Network (JEN) Conference. V Evropě ji doprovází trio nejmladšího objevu na české jazzové scéně – pianisty Daniela Bulatkina (Ulf Wakenius, Tineke Postma, Justin Faulkner…). Právě s Danielem plánuje  natáčení svého debutového alba, kde se představí nejen jako zpěvačka, ale také jako skladatelka a aranžérka. Součástí projektu bude smyčcový kvartet i jazzové osobnosti z celého světa.

přejít na oficiální stránky

Fotky účinkujícího

Videa